ISSN 2228-1932

Minikursused

kursusetõend
Kõikidel huvilistel on võimalik osaleda iseseisvalt läbitavatel mini-e-kursustel (maht 4-6 tundi). Pärast materjali läbimist on võimalik testida oma teadmisi. Testi sooritama asudes sisestage kõigepealt oma andmed ning seejärel vastake küsimustele. Kui saate testi eest 70 % maksimumpunktidest, siis kuvatakse Teile nimeline elektrooniline tõend, mille saate endale salvestada ja/või välja trükkida. Kui test esimesel katsel ebaõnnestub, siis on võimalik veelkord materjale lugeda ja test uuesti sooritada. Testi teistkordsel sooritamisel saate vastamiseks osaliselt uued küsimused.

Valige endale sobiv kursus:

1. Huvitavad soojusnähtused füüsikas e

Ly Sõõrd, TÜ teaduskooli haridustehnoloog

Kõik me puutume igapäevaselt kokku erinevate soojusnähtustega – keedame kohvivett, kraabime kargel talvehommikul autot härmast puhtaks, kraadime end palaviku puhul ja soojendame end lõkke või ahjusuu juures. Kuidas aga füüsikaliselt seletada neid soojusnähtuseid?

Minikursus on loodud selleks, et tutvustada lähemalt soojusnähtuste füüsikat. Illustratsioonid, animatsioonid ja videoklipid aitavad paremini mõista ja selgitada erinevate nähtuste tekkepõhjusi.

Vaadake kursust

2. Viha taltsutamine (Управление гневом)e

Tatjana Sile, TÜ Narva kolledži õppeülesande täitja

Minikursus annab ülevaade viha tekkimisest ning viha taltsutamise võimalusest – kuidas ja miks viha tekkib, kuidas  ära tunda viha hoogu ning mida on võimalik teha selleks, et saada oma viha kontrolli alla. Minikursuse läbinu teadvustab, millised asjaolud tekitavad temas viha, millised faktorid võivad viha suurendada, kuidas viha võib mõjutada tema tervist ning millised konkreetsed ja lihtsad tegevused aitavad vähendada viha ilmnemist tema elus.

Курс дает представление о возникновении гнева и о возможностях управления гневом – как и почему гнев возникает, как распознать приступ гнева, и что можно сделать для того, чтобы взять свой гнев под контроль. Прошедший мини-курс осознает, какие обстоятельства приводят к возникновению у него чувства гнева, какие факторы могут гнев увеличивать, как гнев может повлиять на его здоровье и какие конкретные и простые действия помогут уменьшить появления гнева в его жизни.

Vaadake kursust

3. Pikamaajooksja treeninge

Harry Lemberg, TÜ spordipedagoogika ja treeninguõpetuse instituudi kergejõustiku didaktika lektor

Jooksmine on maailma kõige populaarsem spordiala, ehk teisisõnu öeldes kõige enam harrastatavam kehalise liikumise vorme. Jooksu kui tüüpilise vastupidavusala ajal rakenduvad tegevusse suured lihasrühmad,   kasutatakse eelistatult aeroobset energeetikat ning lihastegevus on rütmiline ja kestev. Jooksutreeninguga tegelemine tugevdab tervist, arendab hingamis – ja vereringesüsteemi, südant ja lihaseid ning peale selle pakub  veel positiivseid emotsioone ja vähendab stressi.

Minikursus annab treenimise soovitusi pikamaajooksjatele.

Vaadake kursust

Teile võivad meeldida ka need artiklid