ISSN 2228-1932

Minikursused

kursusetõend
Kõikidel huvilistel on võimalik osaleda iseseisvalt läbitavatel mini-e-kursustel (maht 4-6 tundi). Pärast materjali läbimist on võimalik testida oma teadmisi. Testi sooritama asudes sisestage kõigepealt oma andmed ning seejärel vastake küsimustele. Kui saate testi eest 70 % maksimumpunktidest, siis kuvatakse Teile nimeline elektrooniline tõend, mille saate endale salvestada ja/või välja trükkida. Kui test esimesel katsel ebaõnnestub, siis on võimalik veelkord materjale lugeda ja test uuesti sooritada. Testi teistkordsel sooritamisel saate vastamiseks osaliselt uued küsimused.

Valige endale sobiv kursus:

1. Mõjuva esinemise saladused

e

Sigrid Butlers, Miina Härma Gümnaasiumi inglise keele ja kirjanduse õpetaja

Kursus annab ülevaate avalikust esinemisest – kuidas esinemist sisuliselt ette valmistada, ennast heaks esinemiseks häälestada, esinemishirmust vabaneda, häält treenida ning millist riietust valida. Minikursuse läbinu oskab teadvustada oma esinemise eesmärki, tunneb meetodeid, mis aitavad ideed publikuni viia ning oskab jääda esinedes enesekindlaks.

Vaadake kursust


2. Rätinukkude valmistamine ja kasutamine e

Karin Kiss, TÜ haridusteaduste instituudi täienduskoolituse spetsialist; Airi Niilo, TÜ haridusteaduste instituudi lektor

Minikursus õpetab valmistama tehnoloogiliselt lihtsaid nukke, mille valmistamine ei nõua spetsiaalseid oskuseid ega materjale. Kui varuda natuke aega ja kannatust, saab rätinuku valmistamisega hakkama nii õpetaja, lapsevanem kui ka laps. Rätinukud toetavad laste loovuse ning sotsiaalsete oskuste arengut, õpetavad materjalide taaskasutamist ning on samas ka heaks õppevahendiks töös erivajadustega lastega.

Vaadake kursust


3. Rasestumisvastased vahendide

Kai Part, Tartu Ülikooli õppejõud, Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku ja Tartu Seksuaaltervise Kliiniku naistearst; Made Laanpere, Tartu Ülikooli õppejõud ja Tartu Seksuaaltervise Kliiniku naistearst

Minikursus annab ülevaate tänapäevastest rasestumisvastastest vahenditest. Kursuse läbinu teab, kuidas erinevad rasestumisvastased vahendid toimivad, millised vahendid toimivad tõhusalt ja millised mitte, milliseid lisahüvesid tervisele ja elukvaliteedile võib ühe või teise vahendi kasutamisest saada ja millised on võimalikud riskid. Kursus on jõukohane ka ilma meditsiinilise hariduseta inimestele, kuid kasuks tulevad põhiteadmised inimese bioloogiast ja paljunemisest.

Vaadake kursust


4. Sõidukijuhtide riskid liiklusese

Diva Eesnsoo, TÜ tervishoiu instituudi terviseuuringute teadur

Minikursuse eesmärgiks on autojuhtide koolitamise kaudu aidata kaasa autojuhtide riskikäitumise vähendamisele ja seeläbi ennetada liiklusvigastusi.

Vaadake kursust 

 

5. Algaja jõusaalis

Esta Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse täiendusõppe programmijuhte

Järjest rohkem külastavad inimesed tervise tugevdamiseks ja töövõime taastootmiseks spordiklubisid. Jõusaalis treenimise oskused aga tihti puuduvad. Käesolev minikursus aitab algajal jõusaalikülastajal orienteeruda, kuidas alustada targalt treeninguid ning kuidas peaks treeningute ajal toituma.

Vaadake kursust 

Teile võivad meeldida ka need artiklid