ISSN 2228-1932

Nutitelefonirakenduste kasutamine e-õppes

Tõnis Tartes
multimeediaspetsialist
TÜ elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskus

Android App Store

Nutitelefonid on viimastel aastatel kõvasti populaarsust kogunud ja siinkohal pakume väikese ülevaate Android Market´is olevatest põnevatest rakendustest, mida võib õppijatel õppetöös vaja minna.

Dictionary.com Flashcards

https://market.android.com/details?id=com.dictionary.flashcards&hl=en

Tasuta Android Market´ist allalaetav rakendus aitab meelde jätta flash-kaartide abil erinevaid mõisteid ja seletusi. See on  väga hea abivahend õppijatele, kes enne eksameid või teste peavad erinevaid mõisteid pähe õppima.

Rakendusel on harjutamiseks kaks erinevat režiimi: üks on õppimiseks ja teine on testimisrežiim, milles saab määrata aja ning rakendus küsib juhuslikus järjekorras erinevaid mõisteid. Uute flash-kaartide lisamiseks peab eraldi konto looma, kuid saab ka mugavalt oma olemasoleva Facebook´i kontoga sisse logida. Lisaks saab otsida ja kasutada ka olemasolevaid flash-kaarte, mis on loodud antud rakenduse jaoks ning mis on antud avalikku kasutamisse.

Math Formulary

https://market.android.com/details?id=com.anjokes.apps.math.en

Tasuta Android Market´ist allalaetav rakendus, mis on hea abivahend õppijatele, kuna aitab matemaatilisi valemeid meelde tuletada. Rakenduses midagi keerulist ei ole – saab kohe menüüst valida vajaliku teema (geomeetria, algebra, loogika jne) ning seejärel on menüü all sobiv alateema, mille avades näebki vajalikku valemit koos ingliskeelse seletusega.

Diktofon

https://market.android.com/details?id=kaljurand_at_gmail_dot_com.diktofon

Tasuta Android Market´ist allalaetav rakendus, mis on eestlase Kaarel Kaljuranna poolt tehtud. See rakendus teeb telefonist diktofoni ja suudab salvestatud audio ümber konverteerida tekstiks.

Kui audio on salvestatud, laetakse see mobiilist üles transkribeerimisserverisse (http://bark.phon.ioc.ee/webtrans/). Server teeb audiost teksti ning see saadetakse telefoni tagasi. Antud veebiaadressil saab ka veebilehitseja abil audioklippe ümber transkribeerida audiost tekstiks. Selleks, et tekst oleks võimalikult täpne, peab audio olema väga hea diktsiooniga. Vastasel juhul ei pruugi kõik sõnad tekstis õiged olla.

Igatahes väga hea rakendus!

Teile võivad meeldida ka need artiklid