ISSN 2228-1932

E-õppe mälumäng “E-ga edasi!”

12. oktoobril 2011 toimus Täiskasvanud Õppija Nädala raames e-õppe päev, mille puhul toimub Tartu Ülikoolis e-õppeteemaline mälumäng “E-ga edasi!”. 

Mälumängu töötas välja TÜ elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskus ning salvestas TÜ infotehnoloogia osakonna multimeedia talitus. Mälumängus osalesid ülikooli administratsiooni, filosoofiateaduskonna ja Narva kolledži võistkonnad. Mälumängu salvestus on Tartu Ülikooli Televisioonis (UTTVs) kättesaadav aadressilt http://uttv.ee/naita?id=6599.

Kõikidel huvilistel on võimalik seda mälumängu ka iseseisvalt mängida. Selleks on vaja 3 võistkonda. Mängimiseks tuleb avada mälumängu veebilehekülg ning sisestada Edit teams nupu abil võistkondade nimed. Mänguplatsiks on ekraanil olev pusle, milles on 9 tükki. Iga tüki all on ühe valdkonna küsimused.

Võistkonnad hakkavad vastama varem kindlaksmääratud järjekorras. Võistkond valib ühe pusletüki ja vastab selle alt tulevale küsimusele. Kui vastatakse õigesti, avaneb vastav tükk pildist ning saab määrata, millisele võistkonnale läheb õige vastuse eest 1 punkt. Kui vastatakse valesti, jääb pusle tükk suletuks ja punkti ei anta. Punktiseis kajastub pusle kohal võistkondade nimetuste juures.

Võistkond, kellel on järgmisena vastamise õigus, võib valida vastamiseks endale sobiva pusletüki all oleva küsimuse. Igat kinnist pusletükki saab valida maksimaalselt 3 korda, st et kui vastatakse kolmele ühe tüki all olevale küsimusele valesti, siis tükk avaneb automaatselt ja seda enam valida ei saa.

Võidab võistkond, kes kogub pusle viimase tüki avamise hetkeks kõige rohkem punkte. Kui mitu võistkonda saavad samapalju punkte, siis on võimalik vastata 2 lisaküsimusele, mis pusle all nähtavale ilmuvad.

Mängi mälumängu

 

Teile võivad meeldida ka need artiklid