ISSN 2228-1932

Minikursused

kursusetõendKõikidel huvilistel on võimalik osaleda mini-e-kursustel (maht 4-6 tundi), mis on iseseisvalt läbitavad sisupaketid teatud teemadel. Pärast materjali läbimist on võimalik testida oma teadmisi. Testi sooritama asudes sisestage kõigepealt oma andmed ning seejärel vastake küsimustele. Kui saate testi eest 70 % maksimumpunktidest, siis kuvatakse Teile nimeline elektrooniline tõend, mille saate endale salvestada ja/või välja trükkida. Kui test esimesel katsel ebaõnnestub, siis on võimalik veelkord materjale lugeda ja test uuesti sooritada. Testi teistkordsel sooritamisel saate vastamiseks osaliselt uued küsimused.

Valige endale sobiv kursus:

1. Rahvaluule – kuidas, kus ja milleste

Tiiu Jaago, TÜ kultuuriteaduste ja kunstide instituut, rahvaluule dotsent; Astrid Tuisk, Eesti Kirjandusmuuseum, teadur

Rahvaluule on olemas igal ajastul ja igas ühiskonnas. Kuidas aga rahvaluule uurijatele ja teistelegi huvilistele kättesaadavaks saab? Mille poolest erineb sada aastat tagasi kirja pandud pärimus tänapäeval salvestatud rahvaluulest? Kes ja kuidas rahvaluule salvestamisega tegelevad? Need on küsimused, millest on lähtutud käesoleva kursuse loomisel.

Vaadake kursust

2. Aita ennast ise, siis aitab sind ka hambaarst e

Rita Nõmmela, Mare Saag, Riina Runnel, Jana Olak, TÜ stomatoloogia kliinik

Teadmised hammaste hoolduse eripära kohta erinevatel eluperioodidel võiksid olla igal inimesel, et hoolitseda enda ja oma lähedaste eest. Kursuse läbinu teab rohkem hambaravi võimalustest ja vajadustest eri eluperioodides, teab hambahaiguste vältimise võimalusi, teab milliste hambaraviteenuste eest tasub Eesti Haigekassa ja milliseid hüvitisi makstakse. Väiksemad mured – lihtsamad lahendused – väike arve hambaarsti poolt.

Vaadake kursust

3. Sissevaade helikunsti varamu telgitagustessee

Harry Illak, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, õppedirektor

Mitmete eluvaldkondade esindajatel tuleb oma eriala tõttu või laiemast huvist muusika vastu suhelda muusikutega. Sisulisemal diskussioonil on arusaamatused kiired tekkima, kui teadmised interpretatsioonist jäävad üldhariduses omandatu pinnale. Antud kursus on kasulik kultuurikorraldajatele, kelle üheks valdkonnaks on muusika, ajakirjanikele, helirežiiga tegelevatele muusikalise erihariduseta inimestele. Aga ka neile, kes tahavad muusikat kuulates lisaks esteetilisele naudingule osa saada interpretatsiooni puudutavatest allhoovustest. Käsitlemist leiab ka hulk partituurides sagedamini kasutatavaid termineid.

Vaadake kursust

Teile võivad meeldida ka need artiklid