ISSN 2228-1932

Veebipõhised videotöötlusprogrammid

Nils Austa,  haridustehnoloog

Järjest suurem hulk rakendusprogramme liigub oma arvutist serverisse. Nii ei ole kasutaja oma toimetustes seotud ühe arvutiga, vaid võib oma toimetused ära teha suvalise interneti-ühendusega arvuti tagant. Samas suunas liiguvad ka videoga seonduvad programmid. Otse veebilehitsejas saab videot salvestada, monteerida ja subtitreerida. Kõige sellega saab hakkama üsna keskmine kontoriarvuti.

Video ja heli salvestamine: http://www.youtube.com/my_webcam – veebikaamerat omades saab salvestada otse youtube.com keskkonda, nii jääb vahele konverteerimise ja üleslaadimise protseduur.

Arvuti ekraanipildi ja heli salvestamine videoks: http://screencast-o-matic.com/. Vaja on vaid JAVA toega brauserit. Lisaks ekraanipildile ja helile saab samal ajal salvestada ka veebikaamera pilti.

Video monteerimine:

  1. http://www.youtube.com/editor – võimaldab otse veebis oma youtube’i üles laetud videotest kokku lõigata uue video.
  2. http://jaycut.com/ – eriti võimalusterohke veebis videomonteerimise programm.

Video subtitreerimine: Captiontube ja Subtitle Horse. Esimese eeliseks on mitme keele korraga redigeerimise võimalus ja mugavam kasutajaliides, puuduseks aga see, et saab subtitreerida ainult youtube.com keskkonda üles laetud oma videosid.

Veebi ülespandud videote allalaadimine: Sageli on nii, et mõni huvitav Internetti ülespandud video kustutatakse sealt ära või on kasutaja internetiühendus otse veebist video vaatamiseks liialt aeglane. Üks lihtsamaid ja veebilehitsejast sõltumatu variant on online teenus clipnabber.com. Video allalaadimiseks tuleb sinna lihtsalt sisestada selle lehekülje aadress millelt videot vaadati ja vajutada nuppu “NAB!”.

Firefoxi kasutajatele soovitan pluginat VideoTap. Selle saamiseks tuleb Firefoxis valida Tööriistad/Lisad/Hangi laiendusi ja sinna sisse trükkida “VideoTap”. Peale installeerimist tekib sirviku paremasse alla nurka selline tööriist:

Sellel klikkides saab parajasti mahamängitava video alla laadida. Sarnaseid pluginaid on küll palju, aga VideoTap erineb teistest selle poolest, et töötab peaaegu kõikide veebilehtede puhul ja ei kuva reklaami.

Teile võivad meeldida ka need artiklid