ISSN 2228-1932

Minikursused

kursusetõendKõikidel huvilistel on võimalik osaleda mini-e-kursustel (maht 4-6 tundi), mis on iseseisvalt läbitavad sisupaketid teatud teemadel. Pärast materjali läbimist on võimalik testida oma teadmisi. Testi sooritama asudes sisestage kõigepealt oma andmed ning seejärel vastake küsimustele. Kui saate testi eest 70 % maksimumpunktidest, siis kuvatakse Teile nimeline elektrooniline tõend, mille saate endale salvestada ja/või välja trükkida. Kui test esimesel katsel ebaõnnestub, siis on võimalik veelkord materjale lugeda ja test uuesti sooritada. Testi teistkordsel sooritamisel saate vastamiseks osaliselt uued küsimused.

Valige endale sobiv kursus:

1. Enese motiveeriminee

Autor Harald Lepisk, elustiiliettevõtja, TÜ ettevõtluspedagoogika magistrant See e-kursus varustab Sind ideede ja võtetega, mille abil saad tuua rohkem motivatsiooni enda tegudesse. Sellest kursusest saad kõige rohkem kasu kui:

  • Määratled konkreetselt ühe valdkonna, milles tahad ennast innustada tegutsema./li>
  • Rakendad praktikas siin soovitatud harjutusi.
  • Teed harjutusi mõnuga ja valid selleks enda jaoks sobiva hetke.
  • Vaatad värske pilguga ka seda, mis tundub tuttav.

Vaadake kursust

2. Internetikasutaja tüübid

eAutor Pille Pruulmann-Vengerfeldt, TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut, meediauuringute dotsent, PhD (meedia ja kommunikatsioon)

Kursus kutsub osalema kõiki, keda huvitavad erinevad internetikasutajad, nende huvid, suutlikkus ja tegevused veebikeskkonnas. Püüame murda mõningasi stereotüüpe, eriti selliseid, millega üritatakse väita, et “kõik teevad internetis midagi”.

Vaadake kursust

3. Teadusinfo otsing internetise

Autorid Kärt Miil, TÜ raamatukogu erialainfotalituse juht, Vilve Seiler, TÜ raamatukogu referent

Kursus tutvustab võimalusi vabast internetist teaduskirjanduse leidmiseks. Antakse lühidalt põhitõed otsingusõnade valimisest ja päringu koostamisest ning nende oskuste kasutamisest internetist otsingul. Veel saate teada, kuidas leida tasuta teadustöid otsides Google ja Google Scholariga, kuidas saada ligi digitaalsete arhiivide ja andmebaaside materjalidele, mis on Open Access ja kuidas see aitab kaasa teaduskirjanduse vabale kättesaadavusele.

Vaadake kursust

4. Muutumise paradoksaalsus

e

Autor Karmel Tall, TÜ elukestva õppe keskuse täiendusõppe projektijuht, mag (sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika)

Kursusel tutvustatakse võimalusi parema enesetunnetuse ja suurema sisemise tasakaalu saavutamiseks ja on juttu ka takistustest, mis nende saavutamist võivad segada.

Vaadake kursust

Teile võivad meeldida ka need artiklid