ISSN 2228-1932

Haridustehnoloog soovitab

Vivian Klimušev, veebidisainer

Tehnika laenutamisestveebikaamera

Avatud ülikooli keskuse haridustehnoloogidel on rõõmustav uudis õppejõududele, kes soovivad e-õpet kasutada, kuid pole seda senini teinud vajaliku tehnika puudumise tõttu. Haridustehnoloogiakeskusest saab nüüd laenutada tehnilisi vahendeid, mis võimaldavad e-õppe materjalide kvaliteeti parandada.

Videoloengute tegemiseks on nüüd olemas veebikaamera Logitech C910. Selge ja särav pilt HD kvaliteediga on selle kaamera kasutamisel garanteeritud. Dünaamilisemate esinejate jaoks on kindlasti oluline autofookus, mis võimaldab ka viipekeelt kasutada ilma, et Teie viiplemine udulaineteks moonduks. Kui aga soovite asja lõbusamalt võtta/anda või kui arvate, et tudengid on teie näolapist surmani tüdinenud, siis võite vahelduseks esineda näiteks haikalana või võtta hoopis marsimehikese kuju.

Audiosalvestuste tegemiseks on võimalik kasutada Olympus WS-760M diktofoni. Antud diktofonil on üks keskne juhtnupp ning kasutamise teeb mugavaks ka suur LCD ekraan (suurem kui varasematel mudelitel) ja loogilise ülesehitusega menüüd. Säästke üliõpilaste kõrvu plekktrummi helisid meenutavatest audiosalvestustest! Salvestage audiofailid kvaliteetselt ja vahenditega, mis kõrget kvaliteeti võimaldavad!

Kvaliteetsete salvestuste jaoks on plaanis soetada ka mikrofone, mis sobiksid näiteks auditooriumis loengus kasutamiseks või näiteks audioga ekraanivisioonide loomiseks.marslane

Kui failid on eriti mahukad ja tahate need haridustehnoloogiakeskusesse töötlemiseks tuua, kuid kõik mälupulgad on täis, siis ärge sattuge paanikasse: meilt võite failide transpordiks laenata ka välist kõvaketast.

Et eelpool nimetatud vahendeid laenutada, tuleb tulla kohale haridustehnoloogiakeskusesse, Lossi 3-327, kuid eelnevalt palume helistada (737 5621) või broneerida e-kirja teel: vivian.klimushev@ut.ee.