ISSN 2228-1932

Minikursused

kursusetõend
Kõikidel huvilistel on võimalik osaleda iseseisvalt läbitavatel mini-e-kursustel (maht 4-6 tundi). Pärast materjali läbimist on võimalik testida oma teadmisi. Testi sooritama asudes sisestage kõigepealt oma andmed ning seejärel vastake küsimustele. Kui saate testi eest 70 % maksimumpunktidest, siis kuvatakse Teile nimeline elektrooniline tõend, mille saate endale salvestada ja/või välja trükkida. Kui test esimesel katsel ebaõnnestub, siis on võimalik veelkord materjale lugeda ja test uuesti sooritada. Testi teistkordsel sooritamisel saate vastamiseks osaliselt uued küsimused.

Valige endale sobiv kursus:

1. Maailm täis valgust ja heliside

Ly Sõõrd, TÜ teaduskool, haridustehnoloog

Silmade ja kõrvade abil saame põhilise informatsiooni meid ümbritsevast maailmast. Valgus aitab orienteeruda linnas ja looduses, helid vahendavad hääli ja muusikat. Ilma valguseta ei saaks lugeda raamatuid ega kasvaks ka taimed. Ilma helideta oleks maailm üsna vaikne koht. Minikursus annab ülevaate valgusest ja helidest füüsika seisukohast. Teemad baseeruvad põhikooli füüsikal ja selgitavad valguse ja helide olemust ning nendega kaasnevaid nähtusi.

Vaadake kursust


2. Ilma vaatlemine ja ennustaminee

Sven-Erik Enno, TÜ ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakond, spetsialist

Minikursus käsitleb ilma vaatlemise ja ennustamisega seotud huvipakkuvaid teemasid nagu Eesti ilma olulisemad iseärasused, ilmavaatlusmõõteriistad, pilveliikide määramine, ilmastikunähtused. Uurime, kuidas ennustavad ilma teadlased ning vaatame, kuidas seda ise teha.

Vaadake kursust


3. Kuidas ennetada uimastite kasutamist? e

Maria Žuravljova, TÜ Narva kolledž, noorsootöö programmijuht

Uimastite kasutamise statistika Eesti kohta on väga kurb. Narkomaania ennetamise riikliku strateegia aastani 2012 järgi on noorte narkomaanide arvu suurenemise üheks põhjuseks kvaliteetse uimastipreventsiooni puudumine. Minikursus annab vastuse küsimusele, mis on kvaliteetne uimastipreventsioon ja kuidas ennetada uimastite kasutamist? Seda nii riiklikul tasandil kui perekeskselt.

Vaadake kursust


4. Õistaimede sugupuue

Lisanna Schmidt, TÜ ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakond, doktorant

Minikursuse eesmärgiks on tutvustada taimeriigi korraldust õistaimede näitel, näidata taimede mitmekesisust ja selgitada taimede süsteemi, et edaspidi lihtsustada mõne tundmatu taime määramist. Õistaimede laialdane rühm hõlmab kogu taimestiku mitmekesisust, mida leiame igal pool endi ümber: metsas, põllul, aias, rohumaal. Nende hulgast on valitud erinevaid näiteid, mis kujutavad ilmekamalt kogu käsitletavat taimerühma.

Vaadake kursust

Teile võivad meeldida ka need artiklid